אאא

הותר לפרסום: בפעילות משולבת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, נעצרו במהלך החודש החולף מספר תושבי ישראל ותושבי יו"ש, בחשד לניסיון הברחת טלפונים סלולריים למחבלים כלואים באמצעות רחפן. היום הוגשו נגדם כתבי אישום חמורים.

ההברחות הוכוונו מהכלא על ידי גורמי טרור המוכרים לכוחות הביטחון, ובחקירה בשב"כ עלתה מעורבות של חלק מהחשודים בלא מעט הברחות של טלפונים סלולריים ל"כלואים ביטחוניים" בשנתיים האחרונות.

לאור הערכות של שירות בתי הסוהר, נתפסו חלק מהחשודים באזור כלא נפחא.

בחקירה כאמור עלה, כי בחודש אוקטובר 2018 היו מעורבים חלק מהחשודים בניסיון להבריח מספר רב של טלפונים ניידים באמצעות רחפן. בעת ניסיון ההברחה באמצעות הרחפן, אבדה השליטה עליו והוא התרסק מחוץ לכותלי הכלא. לאחר סריקות באיזור אותר הרחפן ע"י כוח משטרתי.

עוד עלה, שלאורך תקופה בוצעו אימונים בתפעול הרחפן. במקביל, בוצע תיאום טלפוני מול הכלואים אודות הנקודה בה יוטל המטען המוברח באמצעות הרחפן, ומשם הוא ייאסף על ידי כלואים.

בסמוך לנקודת ההברחה אתרו חוקרי השב"כ והמשטרה חבילות ובהן 60 טלפונים שהיו מיועדים להברחה.

בהודעת השב"כ נאמר: "ממצאי החקירה מלמדים כי בנוסף לניסיון ההברחה האחרון, החשודים לקחו חלק במספר הברחות טלפונים לאסירים ביטחוניים בשנים האחרונות, במסגרתן הוברחו עשרות טלפונים לכלואים תמורת כספים מארגוני הטרור. הטלפונים שנתפסו יועדו עבור אסירים ביטחוניים מארגוני הטרור המשרתים תקופות מאסר ארוכות, על מעורבותם בפיגועים וקידום פעילות טרור".

"יוזכר כי האסירים הביטחוניים מובילים מאמץ מתוך כתלי בתי הכלא להנעת פעילות טרור, בייחוד במתווה חטיפה, במטרה להוביל לעסקאות חילופי שבויים. הברחות טלפונים מסוג זה נותנות כלים בידיהם של אותם פעילי טרור אשר בסופו של יום מאפשרים להם לקדם את מאמציהם וסיכול הברחה זו מנע המשך פעילות זו".

בשב"כ מסכמים: "שירות הביטחון הכללי, בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, ימשיך במעקב הדוק אחר גורמים המסייעים לארגוני טרור בכלא ומחוצה לו, וינקוט באמצעים הנדרשים במטרה למנוע ולסכל פעילות הפוגעת בביטחון המדינה".

(צילום: דוברות שב"ס)
(צילום: דוברות שב"ס)